foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


Klasa pierwsza  Publicznego Gimnazjum w Rossoszycy 11 kwietnia wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Była ona zorganizowana w ramach projektu ,,Aktywny w szkole - aktywny w życiu”. Uczniowie byli zwolnieni z wszelkich opłat.


   Wyjazd nastłpił o godzinie siódmej rano spod budynku szkoły. Po drodze do wycieczki dołączyły dwie szkoły : Zespół Szkół Miejskich w Kędzierzynie Koźlu oraz Świętochłowice. Nowi koledzy okazali się bardzo mili. Po południu cała grupa wraz z panem przewodnikiem wybrała się do Kazimierza. Młodzież miała okazję zapoznać się z historią tego miejsca.
   Gdy nadszedł wieczór, wszyscy wybrali się na obiadokolację,  po czym najedzeni pojechali do hotelu Krakus, by się zakwaterować. Wieczór okazał się ciekawy, zorganizowano dyskotekę oraz kto miał ochotę mógł zagrać w karty lub uczestniczyć w innych zabawach. Gdy nadszedł ranek, grupa miała zapewniony posiłek oraz suchy prowiant na cały dzień. 
   Drugi dzień był najbardziej obfity w atrakcje. Młodzież miała okazję zobaczyć  : 
*Muzeum Inżynierii Miejskiej
*Żydowskie Muzeum Galicja + warsztaty
*Muzeum Lotnictwa Polskiego.
    W międzyczasie cała grupa wybrała się na Krakowskie, darmowe zapiekanki  ( aż palce lizać ). Koledzy z klasy pierwszej gimnazjum, okazali się bardzo mili, ponieważ wręczyli swym koleżankom krakowskie kwiaty. Dziewczynom pojawił się malutki rumieniec na twarzy. Następnie grupa pojechała na obiadokolację.
    Dzień trzeci, niestety był ostatnim dniem wycieczki. Po śniadaniu, wycieczka wyruszyła na zwiedzanie Drogi Królewskiej, Krakowskiego Rynku oraz na Wawel, przy czym miała okazję być przy grobie pary prezydenckiej. Po obiedzie odbył się powrót do domu.
    Każdy był bardzo zadowolony. Padały takie słowa jak: ,, Moglibyśmy zostać na dłużej… . Kraków jest pięknym miastem…”. Kraków faktycznie jest pięknym miastem. Jest bardzo dużo miejsc do zwiedzania. Panuje tam niesamowita atmosfera, którą każdy z nas chciałby zachować i zabrać ze sobą. My mieliśmy szansę tam być i nie jest wykluczone, że tam jeszcze wrócimy.

 

                                                                                                                   Anna Przybyła

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg

Ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Od pola do stołu - ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Fanpage projektu - Od pola do stołu