foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


ODWIEDZINY

618905
DziśDziś53
WczorajWczoraj141
TydzieńTydzień1455
MiesiącMiesiąc3298
WszyscyWszyscy618905
44.210.83.132

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

7 czerwca oddział przedszkolny wybrał się do Zoo Safari w Borysewie. Atrakcją była kolejka, którą zwiedziliśmy Ogród Zoologiczny, poznając życie dzikich zwierząt. Podczas pory karmienia podziwialiśmy Fokę Dawida, który chętnie popisywał się swoimi pływackimi umiejętnościami. Naszą energię mogliśmy spożytkować w Figlarni na świeżym powietrzu. Na koniec zajadaliśmy się smacznym posiłkiem w Grill Barze.

 

Czytaj więcej: Przedszkolaki w zoo

 

6 czerwca 2022 roku odbyło się podsumowanie drugiej Ponadnarodowej Mobilności uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka do Grecji. 16 uczniów, którzy mieli niewątpliwą przyjemność poznać nie tylko piękno greckiego krajobrazu ale także zalety kuchni śródziemnomorskiej, podczas spotkania z Burmistrzem Gminy Warta Panem Krystianem Kroguleckim i Panią Sekretarz Barbarą Melką, mogło podzielić się swoimi wrażeniami                 i wspomnieniami. Podczas spotkania wręczone zostały Certyfikaty potwierdzające mobilność,     a całość dopełniła atmosfera radości i dumy z osiągniętego celu. Wszystkim, którzy przyczynili się do " podróży życia" naszych uczniów serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Podsumowanie II mobilności

 

W dniu 21.06.2022 odbyła się jednodniowa wycieczka do Torunia. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy drugiej i trzeciej oraz kilka uczniów         z klasy pierwszej. Dzieci zwiedziły między innymi; Rynek Staromiejski, Muzeum Toruńskiego Piernika, Krzywą Wierzę oraz wiele innych ciekawych miejsc.

 

Czytaj więcej: Wycieczka do Torunia

 

W dniu 05.06.2022r. w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Rossoszycy odbyło się wręczenie  nagród i dyplomów  dzieciom za udział w konkursie religijno- plastycznym pt; ''Kapliczki, krzyże i figurki przydrożne ''. Konkurs odbył się we współpracy  parafii  i naszej szkoły oraz szkoły podstawowej w Rafałówce. W kategorii uczniów klas I-III  pierwsze miejsce zajęła Nel Kucharska klasa III, drugie miejsce zajął Kacper Żmudziński klasa I, III miejsce zajęła Barbara Wieczorek klasa I.  W kategorii uczniów klas IV-VI  drugie miejsce zajęła Katarzyna Grądkowska. W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajęła Iga Jabłońska, trzecie miejsce zajął Michał Kurcbuch. Prace uczniów  wykonane były różnymi technikami. Były też prace przestrzenne. Dziękujemy księdzu   proboszczowi Jackowi Przybysz  za  ufundowanie nagród książkowych.        

Czytaj więcej: Wyniki konkursu religijno - plastycznego

 

W dniach 13-15 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. W pierwszym dniu podziwiali Świętokrzyski Park Narodowy wraz                        z Rezerwatem Przyrodniczym Kadzielnia. Dzień później zwiedzili ruiny Zamku Krzyżtopór, Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupii  i wędrowali podziemną, opatowską trasą. Ostatni dzień wyprawy był wspaniałą okazją obejrzenia chęcińskiego zamczyska, odwiedzenia Muzeum Zabaw i zabawek oraz spotkania z liczącym ponad 12 wieków dębem Bartkiem. Na długo pozostaną w nas wspomnienia tej wspaniałej wycieczki oraz jedyna w swoim rodzaju przewodniczka - Pani Ewa.

 

Czytaj więcej: W Górach Świętokrzyskich

Przygoda z Tatą

Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.

Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.

Planowane konkurencje na trasie gry:

1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim

2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza

3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta

4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli

5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami

6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem

7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód

8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską

9. gra w golfa

10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

 

 

Dnia 19.05.2022r. dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do lasu w Zygrach. Rozmawiały z leśniczym o zwierzętach mieszkających w lesie i roślinach tam występujących. Odciskały ślady zwierząt i poznawały zwierzęta naszych lasów. Miały ciepły poczęstunek. Odwiedziły Kościół w Wierzchach. W parku w Zadzimiu zobaczyły dąb, który jest pomnikiem przyrody, fontannę i amfiteatr. Bawiły się na placu zabaw. Widziały wieżę telewizyjną w Zygrach.

Czytaj więcej: Przedszkolaki na wycieczce

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg

Ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Od pola do stołu - ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Fanpage projektu - Od pola do stołu