foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


ODWIEDZINY

517572
DziśDziś7
WczorajWczoraj198
TydzieńTydzień411
MiesiącMiesiąc737
WszyscyWszyscy517572
3.238.90.95

Dziś w godzinach przedpołudniowych mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole mieszkańców i terapeutów Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu z filią w Rożdżałach. Przedstawili oni wspaniałą wersję baśni pt. " Kot w butach", która po raz kolejny pokazała naszym uczniom ponadczasową wymowę tej historii. Profesjonalna gra aktorska, cudowne kostiumy oraz zapierające dech w piersi rekwizyty pozwoliły całej społeczności szkolnej przenieść się w świat fantazji. Ten niezwykły dla nas moment uświetniła swą obecnością Kierownik Oświaty, Pani Barbara Melka. Wszystkim zaangażowanym w ten piękny występ,     z serca dziękujemy!

Czytaj więcej: "Kot w butach"

Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym pięcioro uczniów z obecnej klasy 8b przystąpiło do III Regionalnego Konkursu im. Ireneusza Ślipka pt. „Historia pod lupą – ty też możesz być badaczem historii swojej małej ojczyzny”.

W trakcie trwania tego projektu uczniowie poznali historię z życia pana Stefana Olbińskiego – żołnierza Armii Andersa – uczestnika bitwy o Monte Cassino we Włoszech w maju 1944 roku.

Losy swojego Ojca opowiedziała nam pani Sołtys Rossoszycy – Teresa Sulińska. Efekty  wywiadu zostały zaprezentowane dziś w postaci wystawy. Uczniowie przygotowali krótki apel, na który została zaproszona również pani Teresa Sulińska. Ze wzruszeniem słuchała naszych wypowiedzi oraz pięknie zaśpiewanej piosenki „Czerwone maki na Monte Cassino”.

Do konkursu przystąpiły: Łucja Kołodziejczak, Roksana Moszumańska, Marika Olejnik oraz uczniowie Błażej Dostatni i  Hubert Rakociński. Opiekunem grupy w tym projekcie jest nauczycielka historii Joanna Kwaśniewska.

Czytaj więcej: Kartka z historii

Uczniowie naszej szkoły w dniu dzisiejszym obchodzili Światowy Dzień Serca, który miał na celu zwiększyć świadomość społeczeństwa dotyczącą chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia.  W tym dniu uczniowie przekazali bliskim osobom serduszko, które miało być tego symbolem. Solidaryzując się ze wszystkimi, obchodzącymi to święto ubraliśmy się na czerwono. Było pięknieJ

Czytaj więcej: Dzień serca

27.09.2022 r. uczniowie klas ósmych oraz siódmej uczestniczyli                    w Licheniu, w Diecezjalnej Pielgrzymce Młodzieży pod hasłem „ Posłani                w pokoju Chrystusa”. Po przyjeździe do Lichenia zwiedzili zabytkowy kościół św. Doroty, a także kościół Matki Boskiej Częstochowskiej. Uczniowie przeszli drogę krzyżową na Golgotę, po czym uczestniczyli w uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Krzysztofa Wętkowskiego, w której wzięło udział ponad 3 tysiące młodych z całego kraju.

Czytaj więcej: Pielgrzymka młodych do Lichenia

22 września gościliśmy w naszej szkole Cyrk HECA, który zafundował wszystkim uczniom mnóstwo atrakcji. Mogliśmy oglądać pokaz żonglerki, akrobacje a nawet tresurę zwierząt. Śmieszny klown zafundował nam pokazy z dziedziny magii, iluzji, a także ekwilibrystyki. Uczestniczyliśmy również w grach i zabawach, które były przeznaczone dla nas – publiczności. Zaczynając od przedszkolaków, a kończąc na ósmoklasistach, wszyscy świetnie się bawili.

Czytaj więcej: Cyrk HECA

15 września uczniowie klas II, III, IV i V odwiedzili osadę w Biskupinie. W ramach XXVII festynu archeologicznego poznali codzienność ludzi żyjących przed wiekami. Mogli spotkać się z rzemieślnikami, wojami czy muzykami, którzy w czasach pierwszych Słowian żyli na Ziemi Biskupińskiej. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Kolejnictwa Wąskotorowego w Wenecji oraz zwiedzanie ruin XIV- wiecznego zamku zbudowanego przez Mikołaja Nałęcza z Chomiąży zwanego Krwawym Diabłem Weneckim. Pełni nowej wiedzy przyrodniczo -historycznej, radośni i gotowi na nowe wyzwania uczniowie wrócili do domu późnym popołudniem. To była wspaniała wyprawa!

Czytaj więcej: W Biskupinie

W dniu 7 września 2022 r. odbyła się pielgrzymka uczniów kl. IV do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej jako dziękczynienie za dar przyjęcia 1 Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział we mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Po mszy świętej miało miejsce zwiedzanie Sanktuarium. Kolejnym przystankiem wyjazdu był Olsztyn i zwiedzanie ruin zamku oraz podziwianie skał wapiennych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. 

Czytaj więcej: Pielgrzymka uczniów klasy IV.

1września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka              w Rossoszycy powrócili po wakacyjnej przerwie. Uroczysty apel z tej okazji rozpoczął się o godzinie 9.00. Cała społeczność uczciła minutą ciszy ofiary II wojny światowej, której 83 rocznica wybuchu przypada właśnie na dzień 1 września. Pan Dyrektor przedstawił najważniejsze informacje dotyczące organizacji roku szkolnego, powitał nowych uczniów oraz życzył wszystkim owocnego, spokojnego i pełnego zapału do nauki roku szkolnego 2022/ 2023.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego.

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg

Ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Od pola do stołu - ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Fanpage projektu - Od pola do stołu