foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


W dniach 05.08-11.08.2011 uczniowie Publicznego Gimnazjum  uczestniczyli w obozie naukowym w miejscowości Murzasichle w ramach projektu „Aktywny w szkole, aktywny w życiu”. Towarzyszyli im uczniowie z Rudy Śląskiej.

Kierownik obozu oraz pan przewodnik ciekawie zorganizowali nam czas. Mimo licznych przygód dnia pierwszego: zmiana autobusu z powodu zepsucia klimatyzacji i nocleg w innym ośrodku, drugiego dnia spacerowaliśmy spokojnie po okolicy i urządzaliśmy rozgrywki sportowe między szkołami. Wieczorem wysłuchaliśmy prezentacji o zwyczajach góralskich, a także uczestniczyliśmy w pokazie tamtejszych strojów. W niedzielę wybrali?my się na całodzienną wycieczkę do Zakopanego. Pierwszym punktem wycieczki był zabytkowy kościół w Jaszczurówce. Następnie udaliśmy się w okolice skoczni, skąd ruszyliśmy pieszo na Gubałówkę. Z niej zjechaliśmy jedną z najlepszych kolejek górskich. Czwarty dzień pobytu na obozie spędziliśmy w ośrodku. Nasze gimnazjum w godzinach popołudniowych wybrało się na Krupówki. Kolejnego dnia, we wtorek, czekała na nas całodzienna wyprawa do Doliny Kocieliskiej. Tam zwiedzaliśmy Jaskinię Mroźną  oraz Jezioro Smreczyńskie, gdzie została wygłoszona prelekcja o Tatrach. W środę wybralimy się do Aquaparku w Zakopanem, by zregenerować siły po poprzednim ciężkim dniu. Później mielimy czas wolny na Krupówkach. Do ośrodka wróciliśmy na obiad. W czwartek było wielkie sprzątanie pokoi oraz pakowanie się w drogę powrotną.

O godzinie 10.00 zostaliśmy wydelegowani z ośrodka. Do przyjazdu autobusu mieliśmy czas wolny. Z Murzasichla wyjechaliśmy o godzinie 15.50, a w Rossoszycy byliśmy około godziny 23.00. 

 

Będziemy mile wspominali ten obóz naukowy ze względu na nowo zawarte znajomości oraz ciekawie zagospodarowany czas. 

 

                                                                   Opracowała:  Milena Brejner
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg

Ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Od pola do stołu - ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Fanpage projektu - Od pola do stołu