foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


ODWIEDZINY

325482
DziśDziś100
WczorajWczoraj185
TydzieńTydzień641
MiesiącMiesiąc3689
WszyscyWszyscy325482
35.173.234.237

100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Rossoszycy świętowali      w Dniu Strażaka druhowie z tej jednostki. Oficjalną część jubileuszowych uroczystości rozpoczęła i zakończyła defilada strażackich pododdziałów.

Strażacy z Rossoszycy wraz z druhami z jednostek gminy Warta oraz spoza gminy i powiatu przy dźwiękach strażackiej orkiestry dętej z Goszczanowa udali się do kościoła pw. św. Wawrzyńca     w Rossoszycy, gdzie odprawiona została msza w intencji zmarłych oraz obecnych druhów z rossoszyckiej jednostki. Mszę odprawił miejscowy proboszcz ks. kan. Mirosław Korytowski, a kazanie wygłosił pochodzący z tej parafii oraz członek miejscowej jednostki OSP ks. Krzysztof Petruk.

Główna część 100-lecia OSP w Rossoszycy odbyła się na placu przy remizie. Z okazji 100 lat jednostka odznaczona została Złotym Medalem Związku OSP RP. Kolejnym wyróżnieniem było przyznane przez Radę Powiatu Sieradzkiego tytułu honorowego "Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej" za wieloletnie, wybitne zasługi na rzecz mieszkańców, wspieranie rozwoju, kultury i gospodarki piastowskiej Ziemi Sieradzkiej, promowanie jej w kraju                  i zagranicą. Medal wręczył starosta sieradzki Mariusz Bądzior. Były też indywidualne odznaczenia dla druhów z jednostki OSP Rossoszyca oraz podziękowania od świętującej 100-lecie jednostki straży w Rossoszycy.

http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/100-lat-ochotniczej-strazy-pozarnej-w-rossoszycy-zdjecia

My - przedstawiciele społeczności szkolnej w Rossoszycy, również wzięliśmy udział w tym niecodziennym wydarzeniu.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg