foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


ODWIEDZINY

247808
DziśDziś74
WczorajWczoraj327
TydzieńTydzień908
MiesiącMiesiąc4128
WszyscyWszyscy247808
54.92.163.105

mt_gallery: 

21 maja 2016 roku odbyły się XVI Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Warta pod hasłem "Dzieciństwo bez przemocy". Organizatorami biegów są: Zespół Szkół Publicznych w Rossoszycy, Urząd Gminy i Miasta w Warcie, Warckie Centrum Kultury, OSP w Rossoszycy, Uczniowski Klub Sportowy, Komitet Organizacyjny XVI biegów.
Nad bezpieczeństwem uczestników i prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali: Policja z Warty, OSP z Rożdżał i Rossoszycy, opiekę medyczną zapewnił NZOZ dr Marii Nowety-Smus. Organizatorzy zadbali także o różne atrakcje. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, zjeść tradycyjną już cukrową watę. Rada Rodziców zorganizowała także małą gastronomię. W przerwach pomiędzy poszczególnymi biegami swoje umiejętności artystyczne prezentowali uczniowie z ZSP w Rossoszycy, DPS w Rożdżałach oraz wokaliści z WCK. Dużym zainteresowaniem cieszyła się musztra zaprezentowana przez uczniów z klasy mundurowo-policyjnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie, mała wystawa pojazdów pana Jacka Kopczyńskiego (Muzeum Historycznych Pojazdów Militarnych i Techniki Motoryzacyjnej w Boczkach) oraz klub motocyklowy Czerwona Pantera. Uczestnicy biegów zostali poczęstowani pysznym żurkiem, a zwycięzcy otrzymali puchary i napoje. Było to wszystko możliwe dzięki sponsorom, którym organizatorzy serdecznie dziękują.

W biegach wzięło udział ponad 220 uczestników. Gościliśmy także: Panią Hannę Banach - Dyrektor Delegatury Sieradzkiej KO w Łodzi, ks. Mirosława Korytowskiego - proboszcza parafii w Rossoszycy, radnych powiatu sieradzkiego, radnych GiM Warta, Panią Dorotę Więckowską z biura poselskiego posła RP Piotra Polaka, dyrektorów szkół, sponsorów, mieszkańców Rossoszycy i okolic oraz gości z innych miejscowości.

Oto wyniki XVI biegów przełajowych:

Prezentujemy najlepszą szóstkę w każdej kategorii.

I kategoria - dzieci z klas "0"- I i młodsze biegły na dystansie 250 m. Dziewczynki o Puchar Przewodniczącej Komisji Profilaktyki Uzależnień Pani Iwony Frontczak, chłopcy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Warta Pana Grzegorza Kopackiego      
Dziewczynki:

 1. Maria Janczak - SP Cielce
 2. Katarzyna Szwatońska - SP Raczków
 3. Roksana Gryczyńska - SP Jakubice
 4. Julia Grygiel - SP Jakubice
 5. Zofia Leśniak SP Jakubice
 6. Milena Wietrzyk - SP Gruszczyce

Chłopcy:

 1. Adrian Ciołek - SP Jakubice
 2. Jakub Shittu - SP Czechy
 3. Antoni Ostrowski - SP Jakubice
 4. Bartosz Maślak - SP Raczków
 5. Sebastian Grabiński - SP Jakubice
 6. Adam Oczkowski - SP Jakubice

II kategoria - uczniowie z klas II-III biegli na dystansie 500 m. dziewczynki o Puchar z-cy Burmistrza Gminy i Miasta Warta Pana Sławomira Janczaka, chłopcy o Puchar Sekretarza Gminy i Miasta Warta Pana Krzysztofa Polusika

Dziewczynki:

 1. Patrycja Wawrzyniak - ZSP Warta
 2. Gabriela Łężak - SP Włyń
 3. Weronika Nowakowska - ZSP Rossoszyca
 4. Natalia Kaczmarek - SP Gruszczyce
 5. Paulina Wierucka - SP Gruszczyce
 6. Zuzanna Wojtysiak - SP Włyń

Chłopcy:

 1. Krystian Kmietczyk - ZSP Rossoszyca
 2. Adam Pietrasiak - ZSP Rossoszyca
 3. Szymon Kaczmarek - SP Gruszczyce
 4. Adrian Antoszczyk - SP Wojsławice
 5. Wiktor Brejner - SP Wojsławice
 6. Kacper Kaźmierczak - SP Raczków

III kategoria - uczniowie z klas IV-VI biegli na dystansie 1000 m. Dziewczyny o Puchar Dyrektora Szkoły Zespołu Szkół Publicznych w Rossoszycy - Pana Romana Kałczaka, chłopcy o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Warta Pana Jana Serafińskiego.

Dziewczyny:

 1. Michalina Szewczyk - SP Wojsławice
 2. Marta Milczarek - SP Raczków
 3. Marta Białkowska - ZS Zygry
 4. Olga Frycze - SP Jakubice
 5. Julia Nowak - SP Włyń
 6. Wioletta Telega - SP Jeziorsko

Chłopcy:

 1. Krystian walczak - SP Gruszczyce
 2. Kamil Ziółkowski - SP Jeziorsko
 3. Seweryn Wasielczyk - SP Jeziorsko
 4. Jakub Kacprowski - SP Zygry
 5. Kamil Małuszyński - SP Cielce
 6. Kacper Piątek - ZS Marzenin

IV kategoria - gimnazjum - bieg na dystansie 2000 m. Dziewczyny - o Puchar Sołtysa i Rady Sołeckiej w Rossoszycy, chłopcy o Puchar Ochotniczej Straży Pożarnej w Rossoszycy.

Dziewczyny:

 1. Karolina Marczak - PG Warta
 2. Magdalena Stępień - PG Zygry
 3. Justyna Banasiak - PG Zygry
 4. Izabela Włosiak - PG Zygry
 5. Karolina Ostojska - PO-W Tomisławice
 6. Weronika Janiak - NG Rossoszyca

Chłopcy:

 1. Dawid Pluciński - NG Rossoszyca
 2. Sebastian Zawiasa - PG Warta
 3. Dawid Pietrasiak - NG Rossoszyca
 4. Kacper Chroński - PG Warta
 5. Szymon Malinowski - ZS Zygry
 6. Wiktor Janiak - NG Rossoszyca

V kategoria - dorośli. Dystans 3000m. Panie - o Puchar Posła na Sejm RP Pana Piotra Polaka, panowie o Puchar Posła na Sejm RP Pana Cezarego Tomczyka

Panie:

 1. Ewelina Skrobiranda
 2. Katarzyna Wietrzyk
 3. Justyna Świątek
 4. Adrianna Amanowicz
 5. Małgorzata Wierucka
 6. Iwetta Piniarska

Panowie:

 1. Michał Urbanowicz
 2. Jakub Manikowski
 3. Adam Mielczarek
 4. Dariusz Kaniecki
 5. Maciej Sobiech
 6. Damian Badowski

Najstarsi uczestnicy biegów:
Pani Halina Pietrzak i Pan Szymon Obałka
otrzymali puchary Starosty Sieradzkiego.

Została również wręczona nagroda specjalna Dyrektora ZSP w Rossoszycy, a otrzymał ją Pan Jan Ignasiak.

 

 

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg