foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


ODWIEDZINY

247834
DziśDziś100
WczorajWczoraj327
TydzieńTydzień934
MiesiącMiesiąc4154
WszyscyWszyscy247834
54.92.163.105

Rozszumiały się wierzby płaczące…

 

 

3 marca obchodziliśmy w naszym Zespole Szkół Dzień Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie klasy 6, wspierani przez kilku gimnazjalistów, przedstawili genezę tego święta oraz zaprezentowali kilka pieśni partyzanckich.  Uczyli się ich na lekcjach historii p. Joanny Kwaśniewskiej. Dzięki przygotowanej przez uczniów, pod kierunkiem p. Bogusławy Hanak, scenografii oglądający wczuli się w atmosferę walki z sowieckim okupantem.

 

Wielkim zaszczytem dla nas była wizyta porucznika Ryszarda Juzienkiewicza, 94 letniego partyzanta z Batalionów Chłopskich działających na Zamojszczyźnie. Przekazał on panu dyrektorowi swoje „Wspomnienia”, by służyły całej społeczności szkolnej. Po głównej akademii spotkał się z młodzieżą w świetlicy i bardzo ciekawie opowiadał o działaniach partyzanckich, odpowiadając również na pytania słuchaczy.  Uczniów najbardziej ciekawiły zdobyte medale oraz opowieści o potyczkach żołnierskich.

 

W tym dniu także zaszczycił nas swoją obecnością poseł na Sejm RP - pan Piotr Polak. Podkreślił w swoim wystąpieniu wagę obchodzonego święta i jego rolę we współczesnych czasach.

 

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg