foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


7 kwietnia 2009r. w Rimóc na Węgrzech została podpisana umowa partnerska dotycząca bezpośredniej współpracy i kontaktów w obszarze szeroko rozumianej edukacji dzieci i młodzieży oraz zadań realizowanych przez Zespół Szkół Publicznych Rossoszycy  i Szkołę Podstawową Általanos Iskola 3177 Rimóc

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_rimoc_rimoc1.jpg

W imieniu strony węgierskiej umowę podpisała dyrektor Szkoły w Rimóc Pani Kiss Józsefné oraz burmistrz tej miejscowości Pan Beszkid Andor, w imieniu polskiej strony dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Pan Roman Kałczak oraz Burmistrz Gminy i Miasta Warta Pan Jan Serafiński. Celem tej współpracy jest realizacja działań w następujących obszarach:

  1. Wymiana pomiędzy szkołami zmierzająca do poznania historii, kultury oraz tradycji Polski i Węgier,
  2. Organizacja krajoznawczo-edukacyjnych wycieczek do ważnych kulturowo i historycznie regionów Polski i Węgier,
  3. Wymiana doświadczeń w zakresie działalności naukowo-metodycznej, dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkół,
  4. Wspieranie indywidualnych, wielostronnych kontaktów uczniów, nauczycieli.

Podpisanie tej umowy poprzedziła wizyta delegacji węgierskiej w Zespole Szkół Publicznych Rossoszycy listopadzie 2008r., a następnie wizyta delegacji polskiej w Rimóc na Węgrzech dniach 5,6,7 kwietnia 2009r. Pierwsze efekty tej współpracy młodzież odczuje jeszcze w roku bieżącym. Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych Rossoszycy wyjadą na kilka dni do Rimóc, a w przyszłym roku dzieci węgierskie przyjadą do Rossoszycy. 

b_150_100_16777215_00_images_stories_rimoc_rimoc2.jpg

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg