Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Rossoszycy, po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku, rozpoczyna realizację projektu międzynarodowego POWER - Ponadnarodowa Mobilność Uczniów finansowanego ze środków unijnych.. Już w październiku grupa 17 uczniów wraz z 2 opiekunami spędzi 11 dni w Grecji w miejscowości Larisa, gdzie, wraz z rówieśnikami z Karavana Privata School, będą rozwijać kompetencje kluczowe niezbędne w dzisiejszych czasach.

Tematem przewodnim Projektu pt.: „ Od pola do stołu – wyprawa ze smakiem” jest tworzenie, prowadzenie, zarządzanie i promowanie bloga kulinarnego, w tym wykorzystanie produktów ekologicznych oraz zasad zrównoważonego żywienia. Realizacja Projektu przyczyni się do poszerzenia znajomości języka angielskiego przez uczestników Projektu w zakresie żywienia, podróży, turystyki, danych osobowych ludzi jako takich oraz kultury greckiej.

Celem Projektu jest także rozwój zawodowy kadry dydaktycznej oraz budowanie ponadnarodowego charakteru placówki.

W Projekcie planowany jest udział 33 uczniów i 4 opiekunów - w dwóch turach po 17 i 16 uczniów i 2 opiekunów. Mobilności będą realizowane w terminie: I tura w październiku 2021 r. i II tura wiosną 2022 roku.

Partnerem przyjmującym będzie szkoła grecka z miejscowości Larisa - Karavana Privata School.

Pierwsza mobilność w ramach Projektu odbędzie się w dniach: 04.10.2021 r. – 16.10.2021 r.

Założenia Projektu to promowaniu kultury polskiej przez pryzmat kultury regionalnej. Realizacja Projektu „Od pola do stołu – wyprawa ze smakiem” będzie okazją, aby pokazać uczniom z Grecji ważny aspekt naszego życia, jakim jest kuchnia polska, a jednocześnie poznać ich zwyczaje i tradycje kulinarne. To niepowtarzalna okazja, aby zwiedzić ciekawy, piękny i bogaty kraj, jakim jest Grecja, ale również pokazać cząstkę nas samych i naszej tożsamości.

Do pobrania:

Regulamin