foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


ODWIEDZINY

529608
DziśDziś106
WczorajWczoraj137
TydzieńTydzień483
MiesiącMiesiąc1121
WszyscyWszyscy529608
100.24.118.144

W szkole zrealizowany został projekt „Posiłek w szkole – posiłek w domu” (w ramach projektu doposażono kuchnię i stołówkę w nowoczesny sprzęt do przygotowywania, wydawania               i spożywania posiłków).

  

Zajęcie I miejsca w kat. I-III SP i zdobycie głównej nagrody (rower) przez Julię Mordal w konkursie plastycznym zrealizowanym w ramach zadania pn. „Azbest nie jest the BEST”. W konkursie tym uczennica Oliwia Jaworska zajęła III m., a 5 uczniów” Antoni Koczyński, Antoni Bogusławski, Roksana Moszumańska, Michalina Kołodziejczak, Bartłomiej Michalski zdobyło wyróżnione.

 

Gmina Warta otrzymała wsparcie finansowe na doposażenie i poprawę standardu kuchni, stołówki szkolnej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Rossoszycy w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł ok.100 000,00zł. Dofinansowanie z rządowego programu ok. 80 000.00 zł. W ramach programu doposażono kuchnię w wysokiej klasy sprzęt kuchenny, oraz meble i szafy ze stali nierdzewnej pozwalające m. in. na wysoką jakość przyrządzanych dla dzieci potraw, ograniczenie tłuszczów, soli, czasu, energii i wody.

 

Boiska szkolne czekają na wiosnę i młodzież.

 

Wygospodarowano i urządzono pomieszczenie na mini siłownię w mniejszych grupach. Od lutego mogą już ćwiczyć uczniowie.

 

SP Rossoszyca zgarnia cenne nagrody w postaci rowerów w gminnych konkursach ekologicznych. 2 kolejne rowery zdobyli nasi uczniowie w Gminnym Konkursie Ekologicznym na makietę „Odnawialne źródła energii”. W kategorii kl. IV-VI - I miejsce i rower zdobyła Łucja Kołodziejczak, w kat. kl. I-III - Im i rower zdobył uczeń kl. III Julian Balcerzak, II miejsce Przytuła Franciszek kl. III (stolik z piłkarzykami), Kołodziejczak Michalina - kl. II, Lisowski Antoni - kl. II, Paszkiewicz Wiktoria - kl. II, Cichowski Aleksander - kl. I. Wyróżnieni otrzymali Powerbanki. Wcześniej tez w konkursie „Azbest nie jest the best” uczennica kl. III Mordal Julia zdobyła I m i wygrała rower. W Gminnej Olimpiadzie Ekologicznej "Z czym się je OZE!” - I m zdobyła uczennica kl. VIII Stanisławska Julia . W Kampanii Profilaktycznej organizowanej przez PPP w Warcie nagrody otrzymali: Stanisławska Julia - kl. VIII, Dragon Kamila - kl. VIII, Kopyto Oskar - kl. VII, Dostatnia Milena kl. VI b, Kurcbuch Michał kl.VI a. W rejonowym konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Poddębice pn. „Co nam daje las? Korzyści płynące z lasu” III m zdobyła Kurcbuch Magdalena uczennica kl. IV, wyróżnienie Michalski Bartłomiej kl. I.

 

Zalety nauki zdalnej w szkole:

 • Oszczędność czasu jaki poświęca się na dojazdy do szkoły i z powrotem.
 • Możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności korzystania z nowych technologii informatycznych.
 • Możliwość nauki we własnym tempie, poświęcania większej ilości czasu na treści których się nie umie.
 • Zdalne nauczanie stwarza uczniom okazję do samodzielnego poszerzania wiedzy, szukania odpowiedzi na różne pytania.
 • Rodzice obecni w domu maja większą wiedzę na temat zachowania i zaangażowania swojego dziecka na lekcji, jak również w miarę swoich możliwości na udzielenie mu pomocy co przynosi pozytywne skutki w relacji dziecko-rodzic.
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg

Ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Od pola do stołu - ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Fanpage projektu - Od pola do stołu