foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


ODWIEDZINY

247148
DziśDziś15
WczorajWczoraj233
TydzieńTydzień248
MiesiącMiesiąc3468
WszyscyWszyscy247148
54.196.26.1

W dniach 26-27 października uczniowie naszej szkoły zwiedzali Toruń, Ciechocinek oraz  Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia NMP we Włocławku.

Od samego rana dopisywały na humory oraz pogoda. Naszą podróż zaczęliśmy od spotkania z przemiłą przewodniczką, panią Anią. Z przyjemnością słuchaliśmy jej rewelacyjnych opowieści o Toruniu, przerywanych doskonałymi dowcipami. Zobaczyliśmy Krzywą Wieżę, zamek krzyżacki, kościoły oraz Dom Kopernika. Podziwialiśmy rwące nurty Wisły. Ciekawym punktem programu był seans „W poszukiwaniu życia” w planetarium toruńskim. Rarytasem były odwiedziny w Domu Legend Toruńskich, gdzie uczestniczyliśmy w paru zabawnych sytuacjach.  Kiedy dojechaliśmy na miejsce noclegu okazało się, że czeka na nas przemiły gospodarz z obiadokolacją. Kiedy już znaleźliśmy się w swoich pokojach czas szybko minął na rozmowach i zabawie. W piątek w planie mieliśmy wyrabianie pierników w Muzeum Toruńskiego Piernika. Poznaliśmy historię tego smakołyku oraz udało nam się własnoręcznie wygnieść po jednym ciastku.

Kolejną atrakcją był spacer po Ciechocinku, zwiedzanie Muzeum Soli oraz Tężni. Mimo kropiącego deszczu jesienny klimat  Ciechocinka bardzo nam się spodobał, zwłaszcza po sutym obiedzie w restauracji Walkiria – pozdrawiamy właściciela;-), pana Zbyszka.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do wspomnianej Katedry. Na początku było ciemno i mrocznie. Kiedy zaczęliśmy modlić się, zapaliło się większość żyrandoli i mogliśmy podziwiać przepiękne gotyckie witraże, renesansowe ołtarze oraz polichromię.

Na koniec naszej podróży oczywiście zajrzeliśmy do MC Donalda, wydając ostanie pieniądze na przyjemności. Kiedy dojechaliśmy do Rossoszycy,  rodzice powitali nas z ulgą. Wiele najmłodszych dzieci po raz pierwszy wybrało się na dwudniową wycieczkę. Tym bardziej cieszy nas fakt, że spisali się wzorowo.

Zadowoleni wycieczkowicze w liczbie 43 oraz ich zadowoleni opiekunowie.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg