foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


ODWIEDZINY

248019
DziśDziś285
WczorajWczoraj327
TydzieńTydzień1119
MiesiącMiesiąc4339
WszyscyWszyscy248019
54.198.212.30

Dnia 17 czerwca 2016r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Rossoszycy wyjechali do Poddębic do Ogrodu Zmysłów. Dodatkową atrakcją było zobaczenie różnych boisk w Ośrodku Sportu i Rekreacji na Byczynie. Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Renesansowego Pałacu, jego pięknie odnowionych sal.  Atrakcją dla uczniów była sala baletowa do ćwiczeń, na którą dzieci mogły wejść. Wiele informacji na temat pałacu powiedziała nam p. Dyrektor Magdalena Binder. Byliśmy również w pijalni Wód Termalnych, gdzie mogliśmy skosztować wody termalnej. 

         Tuż obok Pijalni Wód Termalnych utworzono Ogród Zmysłów z elementami małej architektury takimi jak: mur strukturalny, kolorowe fontanny, organiczne latarnie, siedziska wstęgowe, ściana wodna, muzyczne gniazda, klawiatura fortepianu, echo studnie, megakalejdoskop, zapachowe siedziska. Całość podzielona jest na pięć sfer odpowiedzialnych zmysłom: wzroku, węchu, słuchu, dotyku i orientacji. Następnie przeszliśmy rynek Poddębic, gdzie doszliśmy do pizzerii K2 i z apetytem zjedliśmy pizzę. Uczniowie mięli możliwość pogłębienia więzi koleżeńskich. Miło i aktywnie spędzili czas. 

Opracowała Katarzyna Juzinkiewicz

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg