foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


ODWIEDZINY

248019
DziśDziś285
WczorajWczoraj327
TydzieńTydzień1119
MiesiącMiesiąc4339
WszyscyWszyscy248019
54.198.212.30

Nasza szkoła, jak co roku, uczestniczyła w Kampanii Profilaktycznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Warcie. „W zdrowym ciele zdrowy duch” to tegoroczne hasło. Jako jedna z trzech szkół wystąpiliśmy z inscenizacją słowno- muzyczną na podsumowaniu Kampanii 20 maja 2016 r. Uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka dali wspaniały popis swoich umiejętności aktorskich oraz muzycznych a uczniowie klasy II i III również plastycznych.    

Kampania trwała przez cały rok szkolny. W klasach zostały przeprowadzone co najmniej 2 godzinne warsztaty na tematy powiązane z głównym hasłem kampanii. Dla przykładu, w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej dzieci przygotowywały zdrowe kanapki i wykonywały plakaty na temat zdrowego stylu życia. Uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele przeszli kurs pierwszej pomocy, gdzie zdobywali umiejętność zareagowania w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Klasa IV i V przygotowały inscenizacje dotyczące zdrowia i wpływu różnych na nie czynników takich jak choćby hałas. Swoje umiejętności aktorskie przedstawili na podsumowaniu kampanii w szkole, 21 dnia marca, Pierwszego Dnia Wiosny. W dniu tym zostały również przeprowadzone gry i zabawy o charakterze sportowym oraz nauka tańca młodszych dzieci przez starsze gimnazjalistki jako promocja takiej formy spędzania wolnego czasu.

     Przeprowadzony został również konkurs plastyczny w klasach I-III Szkoły Podstawowej. Spośród wielu prac najciekawsze 3 prace zostały przekazane do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warcie. Jury wybrało prace Igora Zbrożka z kl. II, Kamili Dragon z kl. III
i Weroniki Pawlak z kl. III, które zostały również wyróżnione i nagrodzone na podsumowaniu Kampanii 20 maja 2016 r.

Przeprowadzeniem kampanii w szkole zajmowała się pani mgr Anna Dragon. mt_gallery:

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg