foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


ODWIEDZINY

248021
DziśDziś287
WczorajWczoraj327
TydzieńTydzień1121
MiesiącMiesiąc4341
WszyscyWszyscy248021
54.198.212.30

Ale frajda!!!!!!!!!!!!

Piątek - 29.04 - był wyjątkowym dniem dla uczniów będących na wycieczce zorganizowanej przez wychowawczynię klasy pierwszej A - p. Anię Smus.

Słońce od rana zapowiadało dobrą zabawę. Po kilkudziesięciominutowej podróży znaleźliśmy się w Ceramilandii na ulicy Piłsudskiego 8 we Wrzącej, tuż za granicą miasta Lutomierska.

Już od progu bardzo miło powitali nas gospodarze. Najpierw zwiedziliśmy wystawę przepięknej i ciekawej ceramiki, która jest produkowana w fabryce już od 25 lat. Dzieci były zachwycone wypalonymi z gliny zwierzątkami, postaciami z bajek i donicami na kwiaty. Zaciekawione przyglądały się kolorowym wyrobom.

Jednak najlepsze jeszcze na nich czekało. Pod kierunkiem przemiłego i cierpliwego instruktora dzieci zobaczyły poszczególne etapy technologii produkcji od pokazu surowców do efektu ostatecznego. – czyli wyrobu ceramicznych cudeniek.

Ciekawe maluchy mogły brać do ręki glinę, otwierać formy i wydobywać wysuszone wyroby. Zawsze słychać było wtedy głośne „łaaaaaaaaaaaał”

Kiedy już dowiedziały się „jak to jest zrobione” – mogły same przystąpić do ozdabiania ceramiki. O dziwo – praca ta wcale im się nie nudziła. Wręcz przeciwnie - z wielkim zaangażowaniem i z życzliwą pomocą uroczych pań instruktorek powstawały co chwilę przepiękne wzory. Ciekawym zajęciem było też wycinanie wzorów z surowej gliny. Dla pań nauczycielek jednak wyzwaniem było ozdabianie donic na toczku modelarskim. Mimo tremy – powstały oryginalne donice. Wszystkie prace wykonane przez uczestników warsztatów zostały im podarowane przez właściciela – pana Mieczysława Kozerę, który znalazł dla nas czas na rozmowę przy kawie. Od niego dowiedzieliśmy się o dziejach firmy, jej osiągnięciach oraz o rodzinnym zarządzaniu.

Zupełną niespodzianką było zaproszenie nas do nowo powstającego Parku Nauki i Rozrywki dla dzieci. Specjalnie dla nas zostały uruchomione dwie potężne dmuchane platformy do zabawy. Radosnym piskom nie było końca. Dzieci zostały zaproszone ponownie do Ceramilandii już 17 maja, kiedy to nastąpi jego wielkie otwarcie. Na ponad 5 tysiącach metrów kwadratowych pod dachem będą czekały na dzieci i dorosłych niebywałe atrakcje.

Pełne wrażeń dzieciaki, z reklamówkami pełnymi ceramicznych prezentów, wracały do szkoły. My - dorośli byli pod wrażeniem gościnności, fachowości i bardzo rodzinnej atmosfery w tym przemiłym miejscu. Jak dobrze bawiliśmy się zobaczcie na naszych zdjęciach lub odwiedźcie Ceramilandię.

Właścicielom Ceramilandii życzymy sukcesów w prowadzeniu tak wartościowych warsztatów i atrakcyjnej zabawy – uczniowie klas pierwszych A i B , trzeciej i czwartej oraz panie: Anna Smus, Joanna Kwaśniewska i Agata Woźniak.

My wybieramy się tam jeszcze raz by zobaczyć wszystkie atrakcje!!!!!

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg