foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


ODWIEDZINY

247051
DziśDziś151
WczorajWczoraj258
TydzieńTydzień151
MiesiącMiesiąc3371
WszyscyWszyscy247051
54.162.118.107

FESTYN WODNY NA WARCKIM RYNKU


FESTYN WODNY NA WARCKIM RYNKU

25 czerwca 2015 r. nasi uczniowie wzięli udział w inauguracji projektu ekologicznego „Nasza woda, nasze życie, czyli racjonalna gospodarka wodna na terenie gminy Warta”finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Celem projektu jest między innymi: zapewnienie uczniom w szkołach dostępu do wody pitnej, kształtowanie w społeczności lokalnej postaw zorientowanych na zdrowe odżywianie oraz racjonalne gospodarowanie zasobami wody.

Na warckim rynku, podczas uroczystości można było skosztować wody w różnych smakach i zobaczyć pokaz źródełek i zdrojów wodnych. Odbywały się różne konkursy, m.in. plastyczny, w którym uczennice naszej szkoły: Aleksandra Przyrowska, Wiktoria Pawlak, Amelia Jaruga, Malwina Brejner i Magdalena Janiszewska zdobyły II miejsce i otrzymały ciekawe nagrody.

Podczas tego festynu byliśmy świadkami podpisania porozumienia pomiędzy Prezesem ZWiK w Warcie, Burmistrzem GiM Warty i Dyrektorem SS-E w Sieradzu na rzecz promocji picia wody z kranu, edukacji prozdrowotnej i kształtowania dobrych nawyków żywieniowych.

Nasz udział w takiej uroczystości pomógł nam poznać różne walory wody, która jest dostarczana do naszych domów, wskazał sposoby oszczędzania wody i uzmysłowił, że na terenie naszej gminy zdrowiej i taniej jest pić wodę z kranu niż zakupioną
w sklepie. Mieliśmy możliwość nauki zachowań ekologicznych poprzez zabawę
i obserwację.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg