foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


30.11.2012  - Byliśmy w  Łęczycy

 

 

 

Zwiedzanie Łęczycy zaczęliśmy od właściwie od zwiedzania archikolegiaty  NMP i św. Aleksego w Tumie Jest to kościół znajdujący się w pobliżu dawnej lokalizacji wczesnośredniowiecznego grodu i należy do najlepszych przykładów architektury romańskiej w Polsce. Oczarowało nas jego surowe wnętrze. Dzięki uprzejmości ks. Kan. Pawła Olszewskiego dowiedzieliśmy się o jej bogatej przeszłości, nierozłącznie związanej z historią naszego regionu.

Szukając dalej śladów naszego przyszłego patrona – Władysława Łokietka- spotkaliśmy się z  rajcami oraz diabłem Borutą w ratuszu miejskim.

 Przebrani w średniowieczne stroje rajcy pozwolili nam przenieść się kilka wieków wstecz i przekonać się jak bogata jest historia tego grodu. Następnie zwiedziliśmy muzeum mieszczące się w zamku łęczyckim. Szczególnie zaciekawiła nas największa w Polsce wystawa postaci diabłów i diabełków.

Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej im.Władysława Łokietka. Pan dyrektor Zbigniew Sobór przyjął nas bardzo serdecznie i nawiązana została pierwsza nić współpracy między naszymi szkołami. Uczniowie przywitali nas prezentacją o swoim patronie, pochwalili się hymnem szkoły oraz sztandarem. Mieliśmy okazję też zobaczyć wykonane przez uczniów albumy o  królu oraz obejrzeć scenkę teatralną  w jęz. niemieckim.

 Gościnność wszystkich łęczycan ujęła nas bardzo. Spotkani przez nas nauczyciele, dyrekcja szkoły, rajcowie, prezes PTTK – p.Paweł Czarnecki, przewodnik oraz inni zapadli nam w pamięci jako ludzie bardzo życzliwi. Za to jesteśmy im bardzo wdzięczni. Szczególnie zapamiętamy prelekcję o bitwie nad Bzurą w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku. Wycieczkę naszą zakończyliśmy degustacją pizzy a potem wesołym powrotem do naszych domów.

 

                                                        Uczniowie klasy V –VI i I-III gimnazjum.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg