foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


W dniach 16 – 18 października uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w III Sieradzkiej Konferencji Kosmicznej. Pierwszego dnia wszyscy uczniowie wzięli udział w przeglądzie filmów o kosmosie, mieli też możliwość obejrzenia wystaw o Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz o Arym Sztenfeldzie. Drugiego i trzeciego dnia sześcioro uczniów, wraz z nauczycielem fizyki, uczestniczyło w szeregu wykładów poświęconych kosmonautyce. Uczniów szczególnie zainteresował wykład wygłoszony przez prof. Alexa Schwarzenberga – Czernego pt. „Lem – pierwszy polski satelita naukowy”, a także „Studenci polskich politechnik w pierwszych szeregach wynalazców urządzeń kosmicznych” wygłoszony przez prof. Piotra Wolańskiego. Uczniowie uczestniczyli też w prezentacji wynalazków studentów polskich politechnik w dziedzinie kosmicznej oraz „na żywo” zobaczyli prawdziwego łazika marsjańskiego. Konferencja kosmiczna była dla wszystkich uczestników wspaniałym doświadczeniem, dostarczyła wielu niezwykłych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejną, która odbędzie się za rok.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg

Ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Od pola do stołu - ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Fanpage projektu - Od pola do stołu