foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


5 czerwca 2012 r. odbył się w naszej szkole VI już, a zarazem ostatni, Festiwal Nauki w ramach projektu „Aktywny w szkole – aktywny w życiu”. Festiwal Nauki pod hasłem „Expresem po wiedzę” cieszył się dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników. Nasz pociąg zatrzymywał się na trzech stacjach…Pierwsza to „Żarełko” – prezentująca regionalne przysmaki, druga – „Mikroświat”  - prezentująca doświadczenia z wykorzystaniem przedmiotów i substancji chemicznych oraz mikroskopów, trzecia – „Fizykomaniacy” – prezentująca doświadczenia z wykorzystaniem światła laserowego. Uczestnikom festiwalu zaprezentowano również prezentację multimedialną podsumowującą trzyletnie działania wszystkich sekcji w ramach ww. projektu. Uroczystość ta połączona była z podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów II klasy gimnazjum.

Tematem przewodnim projektu było hasło: ,,Mapy myśli - przereklamowany slogan, czy pomoc dla ucznia''. Młodzież starała się przybliżyć swoim szkolnym kolegom i zaproszonym gościom nowoczesne techniki wykorzystywania własnego mózgu. Każdy miał okazję obejrzeć stworzone przez Nas mapy myśli, które były wywieszone wzdłuż korytarza. Krótka prezentacja dotycząca wykonywania prostych map, krok po kroku pokazała praktyczne zastosowanie tej nowej techniki zapamiętywania. Uczniowie dowiedzieli się też kilku informacji na temat Tony'ego Buzana, najpopularniejszego propagatora tej metody. Na koniec, każdy mógł spróbować tzw. ,,paliwa dla mózgu" czyli pożywnych i wspomagających myślenie orzechów, pestek słonecznika, owoców i ciasteczek owsianych. Nasz mały punkt gastronomiczny cieszył się bardzo dużym zainteresowanem.

Wniosek, jaki wysnuli uczniowie klasy II gimnazjum, jest następujący: ,,Jeśli dobrze stosujemy mapy myśli, to mogą one być dla nas prawdziwą pomocą w nauce i planowaniu życia".

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg

Ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Od pola do stołu - ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Fanpage projektu - Od pola do stołu