foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


Dnia 20 maja 2012r. klasa pierwsza Publicznego Gimnazjum w Rossoszycy wyruszyłana wycieczkę do Opola.  Wyjazd ten, organizowany był w ramach programu ,,Aktywny w szkole, aktywny życiu’’.

 

 Podróż rozpoczęła się o godzinie 9;00, piętrowym autobusem.  Szkoła  z Rossoszycy, zabrała po drodze Publiczne Gimnazjum w Błaszkach oraz Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu.  
    Ok. godziny 13;00 uczestnicy zakwaterowali się w Ośrodku Wypoczynkowym

,, Peters’’ w miejscowości Turawa.  Miejsce to, okazało się bardzo ciekawe, ponieważ kilka metrów od budynku znajdowało się jezioro  z plażą oraz boiskiem do piłki siatkowej,  gdzie uczestnicy w wolnym czasie mogli zagrać mecz.  Plaża, nie była jedyną atrakcją.  Na terenie ośrodka znajdował się również stół do ping-ponga, bilard, małe zoo z ptakami oraz  miejsce na ognisko. Wieczorem, grupa zorganizowała śpiewy, gry na gitarach, zabawy.  Pierwszy dzień zaliczony do udanych!

            W drugim dniu wycieczka podzieliła się na dwie grupy, gdzie jedna miała okazję skorzystać ze spływu kajaków, a druga wyruszyła na zwiedzanie okolic Opola. Uczestnicy zwiedzil:

·         Muzeum Wsi Opolskiej

·         Kamień Śląski

·         Oraz Zamek w Mosznej

·         Górę św. Anny

Wieczorem zmęczona,  ale za to ,wypełniona’ nowymi przygodami młodzież wróciła do ośrodka na obiadokolację. Wszystkim bardzo smakowała!
             W trzecim dniu, wycieczka wybrała się do obejrzeć śluzę na Odrze  oraz na spacer  po wyspie Bolko.  Po obiedzie, każda szkoła dostała mapę, według której miała szukać różnych miejsc w okolicy Rynku : Ratusz, Katedra, Kościół Franciszkanów. Zasada była taka: kto znajdzie najwięcej punktów, wygrywa!  Więc zadając pytanie: kto wygrał? Odpowiedź jest taka : Publiczne Gimnazjum w Rossoszycy!  Nasza grupa dostała małe upominki za pierwsze miejsce. Po południu wszyscy wybrali się w podróż powrotną do domu.

    Każdy z uczestników przyjechał do domu z wieloma przeżyciami, przygodami. Klasa pierwsza Publicznego Gimnazjum uważa wyjazd do Opola jako udaną wycieczkę! Każdy z pewnością będzie ją dobrze wspominał ;-)

                                                    Anna Przybyła uczestniczka wycieczki

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg

Ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Od pola do stołu - ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Fanpage projektu - Od pola do stołu