foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


17 lutego 2011 roku w naszej szkole odbył się, trzeci już, festiwal nauki. Tegoroczny został poświęcony wodzie, podstawie naszego świata.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum przygotowali wiele ciekawych doświadczeń i ciekawostek dla młodszych kolegów i koleżanek z klas V i VI Zespołu Szkół Publicznych w Rossoszycy. Wielu z nich asystowało gimnazjalistom przy wykonywaniu doświadczeń. Festiwal rozpoczęła prezentacja multimedialna, która zobrazowała najważniejsze właściwości wody. Ten podstawowy rozpuszczalnik został przedstawiony od trzech stron: biologicznej, chemicznej i fizycznej. Dalszym etapem festiwalu była prezentacja doświadczeń: Co rozpuszcza się w wodzie? Co wypływa na wierzch wody? Napięcie powierzchniowe. Co stanie się z jajkiem w osolonej i nieosolonej wodzie?. Największą ciekawość wzbudziło doświadczenie „ Ile szpilek zmieści się w kubku pełnym wody ”. Na to pytanie uczniowie SP odpowiedzieli sami, lecz nie było łatwo. Dwóch ochotników przez cały czas trwania festiwalu wrzucało i liczyło, jaką ilość szpilek zdoła pomieścić taki kubek wody. Liczyli wytrwale. Według nich mieści się ich ponad 2000. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy piąto- i szóstoklasistów do dbania i szanowania wody oraz poszerzyliśmy ich wiedzę na temat tego "płynu". Wierzymy również głęboko, że nasze pokazy ich nie zanudziły, a wręcz przeciwnie. Jesteśmy pewni, iż z chęcią wysłuchaliby nas jeszcze raz. W godzinach popołudniowych Festiwal Nauki został powtórzony dla uczniów ze Szkoły Podstawowej z Włynia i ich rodziców. Mamy nadzieję, że im także się podobało i odjechali z naszej szkoły zadowoleni i pełni nowych wrażeń. Opracowała: Milena Brejner.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg