foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


Dnia 14.01.2011 roku klasy VI Szkoły Podstawowej w Rossoszycy i  Szkoły Podstawowej we Włyniu pojechały autobusem szkolnym do Klasztoru Ojców Bernardynów w Warcie.

Jeden z ojców  oprowadził uczniów po klasztorze i opowiedział historię kościoła. Budowla wszystkich zachwyciła wspaniałymi dekoracjami, malowidłami na ścianach i suficie. Uczniowie obejrzeli ruchomą szopkę (przepiękny widok). Niektórym spodobał się Aniołek, który, po wrzuceniu monety, śpiewał kolędy. W klasztorze zobaczyli  także grób Błogosławionego Rafała oraz jego ołtarz. Pan Dyrektor zrobił zdjęcia na tle ołtarza i ruchomej szopki.

 

                                 Monika Paszkiewicz

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg